Pravada Decor European White Oak Engineered Starck
SKU: 2326-7825SS
Fast local pickup & delivery available
Quick turnaround from our supplier network
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:4 boxes
Total coverage:125.04 sqft
Estimated total:$0.00
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:4 boxes
Total coverage:125.04 sqft
Estimated total:$0.00
Choose how you'd like to proceed
For this product only • No payment required
Add multiple items and request a quote together
Product Information
| Id | 2326-7825SS |
| Name | Starck |
| Brand | Pravada |
| Species | European White Oak |
| Collection | Decor |
| Width | 7.5 in (190 mm) |
| Length | 6 ft (1900 mm) RL |
| Thickness | 12 mm |
| Veneer Thickness | 2 mm |
| SQFT Per Box | 31.26 |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support
Click to zoom in
About this product
Pravada Decor European White Oak Engineered Eames - Shop the best prices and deals on Engineered Hardwood at Squarefoot Flooring.
More from Pravada European White Flooring
View More →Product Information
| Id | 2326-7825SS |
| Name | Starck |
| Brand | Pravada |
| Species | European White Oak |
| Collection | Decor |
| Width | 7.5 in (190 mm) |
| Length | 6 ft (1900 mm) RL |
| Thickness | 12 mm |
| Veneer Thickness | 2 mm |
| SQFT Per Box | 31.26 |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support


















