Green Touch Maple Engineered Castle MP1315
SKU: MP1315
Fast local pickup & delivery available
Quick turnaround from our supplier network
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:6 boxes
Total coverage:108.00 sqft
Estimated total:$0.00
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:6 boxes
Total coverage:108.00 sqft
Estimated total:$0.00
Choose how you'd like to proceed
For this product only • No payment required
Add multiple items and request a quote together
Product Information
| Brand | Green Touch |
| Collection | Rustic |
| Product Name | Castle |
| SKU | MP1315 |
| Species | Maple |
| Product Type | Engineered Hardwood |
| Width | 7.5" |
| Length | Random Length |
| Thickness | 3/4" |
| Grade | AB - Select and Better |
| Finish | Handscraped |
| Installation | Nail, Staple, Glue, Float |
| Certification | CARB II & FloorScore Certified |
| Warranty Residential | 25 Years |
| SQFT Per Box | 18 |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support
Click to zoom in
About this product
Green Touch Maple Engineered Castle MP1315 - Shop the best prices and deals on Engineered Hardwood at Squarefoot Flooring.
More from Green Touch Maple
View More →Product Information
| Brand | Green Touch |
| Collection | Rustic |
| Product Name | Castle |
| SKU | MP1315 |
| Species | Maple |
| Product Type | Engineered Hardwood |
| Width | 7.5" |
| Length | Random Length |
| Thickness | 3/4" |
| Grade | AB - Select and Better |
| Finish | Handscraped |
| Installation | Nail, Staple, Glue, Float |
| Certification | CARB II & FloorScore Certified |
| Warranty Residential | 25 Years |
| SQFT Per Box | 18 |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support


















