Riche European Oak Engineered 6108 Veritra
SKU: R6008
Fast local pickup & delivery available
Quick turnaround from our supplier network
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:5 boxes
Total coverage:101.20 sqft
Estimated total:$0.00
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:5 boxes
Total coverage:101.20 sqft
Estimated total:$0.00
Choose how you'd like to proceed
For this product only • No payment required
Add multiple items and request a quote together
Product Information
| Product Name | Veritra |
| Brand | Riche |
| SKU | 6108 |
| Collection | Riche - European Oak 2mm |
| Species | European Oak |
| Grade | Character |
| Size | 6 1/2” x ¾” x RL – 2mm Veneer |
| SQFT Per Box | 20.24 |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support
Click to zoom in
About this product
Riche European Oak Engineered 6008 Veritra - Shop the best prices and deals on Engineered Hardwood at Squarefoot Flooring.
More from Riche European Oak
View More →Product Information
| Product Name | Veritra |
| Brand | Riche |
| SKU | 6108 |
| Collection | Riche - European Oak 2mm |
| Species | European Oak |
| Grade | Character |
| Size | 6 1/2” x ¾” x RL – 2mm Veneer |
| SQFT Per Box | 20.24 |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support


















