Dream Living New Arrival Collection 9082 Laminate Flooring
SKU: DreamLiving-9082
Fast local pickup & delivery available
Quick turnaround from our supplier network
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:100 boxes
Total coverage:100.00 sqft
Estimated total:$0.00
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:100 boxes
Total coverage:100.00 sqft
Estimated total:$0.00
Choose how you'd like to proceed
For this product only • No payment required
Add multiple items and request a quote together
Product Information
| Product Name | 9082 |
| Collection | Dream Living 12mm |
| Brand | Dream Living |
| SKU | 9082 |
| Product Type | Regular Laminate Flooring |
| Thickness mm | 12.0 |
| Thickness in | 1/2 |
| Width in | 5.5 |
| Length in | 4 |
| Size in | 12 mm x 5.5 in x 4 in |
| Category | Laminate Flooring |
| Description | Dream Living New Arrival 9082 is a durable 12 mm laminate floor plank designed for everyday residential use with a 5.5 in board width. |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support
Click to zoom in
About this product
Dream Living New Arrival 9082 is a durable 12 mm laminate floor plank designed for everyday residential use with a 5.5 in board width. Dream Living New Arrival 9082 9082 is a solid pick for budget-friendly home upgrades.
More from Dream Living 12mm
View More →Product Information
| Product Name | 9082 |
| Collection | Dream Living 12mm |
| Brand | Dream Living |
| SKU | 9082 |
| Product Type | Regular Laminate Flooring |
| Thickness mm | 12.0 |
| Thickness in | 1/2 |
| Width in | 5.5 |
| Length in | 4 |
| Size in | 12 mm x 5.5 in x 4 in |
| Category | Laminate Flooring |
| Description | Dream Living New Arrival 9082 is a durable 12 mm laminate floor plank designed for everyday residential use with a 5.5 in board width. |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support


















