Dream Living New Arrival Collection 9087 Laminate Flooring
SKU: DreamLiving-9087
Fast local pickup & delivery available
Quick turnaround from our supplier network
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:100 boxes
Total coverage:100.00 sqft
Estimated total:$0.00
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:100 boxes
Total coverage:100.00 sqft
Estimated total:$0.00
Choose how you'd like to proceed
For this product only • No payment required
Add multiple items and request a quote together
Product Information
| Product Name | 9087 |
| Collection | Dream Living 12mm |
| Brand | Dream Living |
| SKU | 9087 |
| Product Type | Regular Laminate Flooring |
| Thickness mm | 12.0 |
| Thickness in | 1/2 |
| Width in | 5.5 |
| Length in | 4 |
| Size in | 12 mm x 5.5 in x 4 in |
| Category | Laminate Flooring |
| Description | Dream Living New Arrival 9087 is a 12 mm laminate flooring plank that combines everyday durability with a versatile 5.5 in plank profile. |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support
Click to zoom in
About this product
Dream Living New Arrival 9087 is a 12 mm laminate flooring plank that combines everyday durability with a versatile 5.5 in plank profile. Dream Living New Arrival 9087 9087 works well for practical, modern renovations.
More from Dream Living 12mm
View More →Product Information
| Product Name | 9087 |
| Collection | Dream Living 12mm |
| Brand | Dream Living |
| SKU | 9087 |
| Product Type | Regular Laminate Flooring |
| Thickness mm | 12.0 |
| Thickness in | 1/2 |
| Width in | 5.5 |
| Length in | 4 |
| Size in | 12 mm x 5.5 in x 4 in |
| Category | Laminate Flooring |
| Description | Dream Living New Arrival 9087 is a 12 mm laminate flooring plank that combines everyday durability with a versatile 5.5 in plank profile. |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support


















