Tosca Red Oak Hardwood English Olive
SKU: TOS-ROA-ENOL
Fast local pickup & delivery available
Quick turnaround from our supplier network
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:100 boxes
Total coverage:100.00 sqft
Estimated total:$0.00
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:100 boxes
Total coverage:100.00 sqft
Estimated total:$0.00
Choose how you'd like to proceed
For this product only • No payment required
Add multiple items and request a quote together
Product Information
| Title | English Olive |
| Brand | Tosca |
| Collection | Tosca Red Oak |
| Species | Red Oak |
| Thickness | 3/4" |
| Width | 3 1/4", 4 1/4" |
| Grade | Select and Better |
| Finish | Semi Gloss |
| SKU | TOS-ROA-ENOL |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support
Click to zoom in
About this product
Tosca Red Oak Hardwood English Olive - Shop the best prices and deals on solid hardwood at Squarefoot Flooring, your trusted hardwood flooring store near me serving Mississauga, Barrie, Toronto, Oakville, Niagara Falls, Brampton, Newmarket, Burlington, Hamilton, Guelph, Ontario, and across Canada.
More from Tosca Oak Hardwood
View More →Product Information
| Title | English Olive |
| Brand | Tosca |
| Collection | Tosca Red Oak |
| Species | Red Oak |
| Thickness | 3/4" |
| Width | 3 1/4", 4 1/4" |
| Grade | Select and Better |
| Finish | Semi Gloss |
| SKU | TOS-ROA-ENOL |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support


















