Bruce Natural Choice Oak Hardwood C5075LG Cosmic 2 1/4"
SKU: C5075LG
Fast local pickup & delivery available
Quick turnaround from our supplier network
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:3 boxes
Total coverage:120.00 sqft
Estimated total:$0.00
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:3 boxes
Total coverage:120.00 sqft
Estimated total:$0.00
Choose how you'd like to proceed
For this product only • No payment required
Add multiple items and request a quote together
Product Information
| SKU | C5075LG |
| Product Name | Bruce Natural Choice Oak Hardwood C5075LG Cosmic 2 1/4" |
| Brand | Bruce |
| Collection | Natural Choice Oak |
| Color | Cosmic |
| Width | 2 1/4" |
| Thickness | 5/16" |
| Length | Varying Lengths: 8 1/4 - 84" |
| Construction | Solid Hardwood |
| SQFT Per Box | 40 |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support
Click to zoom in
About this product
Bruce Natural Choice Oak Hardwood C5075LG Cosmic 2 1/4" - Shop the best prices and deals on solid hardwood at Squarefoot Flooring,
More from Natural Choice
View More →Product Information
| SKU | C5075LG |
| Product Name | Bruce Natural Choice Oak Hardwood C5075LG Cosmic 2 1/4" |
| Brand | Bruce |
| Collection | Natural Choice Oak |
| Color | Cosmic |
| Width | 2 1/4" |
| Thickness | 5/16" |
| Length | Varying Lengths: 8 1/4 - 84" |
| Construction | Solid Hardwood |
| SQFT Per Box | 40 |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support


















