Lee Soho 98003 Laminate Flooring
SKU: Lee-Soho-98003
$2.29per sqft
Fast local pickup & delivery available
Quick turnaround from our supplier network
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:6 boxes
Total coverage:110.76 sqft
Estimated total:$253.64
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:6 boxes
Total coverage:110.76 sqft
Estimated total:$253.64
Choose how you'd like to proceed
For this product only • No payment required
Add multiple items and request a quote together
Product Information
| Product Name | 98003 |
| Collection | Soho 98 Series |
| Brand | Lee Flooring |
| SKU | Lee-Soho-98003 |
| Product Type | Regular Laminate |
| AC Rating | AC4 |
| Thickness mm | 12.0 |
| Thickness in | 0.47 |
| Width in | 7 1/2 |
| Length in | 48 |
| Size in | 48 x 7.5 x 0.47 in |
| Installation | Drop Click |
| Warranty Residential | 30-Year Residential |
| Boxes Per Pallet | 50.0 |
| SQFT Per Box | 18.46 |
| Collection Name | Lee - 12mm Soho 98 Series |
| Accessories | T-mold, Reducer (8ft) |
| Surface | Embossed in Register |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support
Click to zoom in
About this product
Lee Soho 98003 from the 12mm Soho 98 Series is an AC4 rated regular laminate floor with 48" x 7.5" embossed in register planks, drop click installation and matching T-mold and 8ft reducer, offering durable, low-maintenance flooring for Canadian homes.
More from Soho 98 Series
View More →Product Information
| Product Name | 98003 |
| Collection | Soho 98 Series |
| Brand | Lee Flooring |
| SKU | Lee-Soho-98003 |
| Product Type | Regular Laminate |
| AC Rating | AC4 |
| Thickness mm | 12.0 |
| Thickness in | 0.47 |
| Width in | 7 1/2 |
| Length in | 48 |
| Size in | 48 x 7.5 x 0.47 in |
| Installation | Drop Click |
| Warranty Residential | 30-Year Residential |
| Boxes Per Pallet | 50.0 |
| SQFT Per Box | 18.46 |
| Collection Name | Lee - 12mm Soho 98 Series |
| Accessories | T-mold, Reducer (8ft) |
| Surface | Embossed in Register |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support

















