Tosca 9903 Laminate Flooring
SKU: Tosca-9903
$2.59per sqft
Fast local pickup & delivery available
Quick turnaround from our supplier network
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:7 boxes
Total coverage:108.50 sqft
Estimated total:$281.01
Enter the size of your space
sqft
Boxes needed:7 boxes
Total coverage:108.50 sqft
Estimated total:$281.01
Choose how you'd like to proceed
For this product only • No payment required
Add multiple items and request a quote together
Product Information
| Product Name | 9903 |
| Collection | 99 Series |
| Brand | Tosca |
| SKU | Tosca-9903 |
| Product Type | Laminate Flooring |
| AC Rating | AC4 |
| Thickness in | 0.48 |
| Width in | 8 |
| Length in | 48 |
| Size in | 48 x 8 x 0.48 in |
| Installation | Click System |
| SQFT Per Box | 15.5 |
| Collection Name | Tosca - 12mm 99 Series Laminate |
| Surface | Embossed |
| Edge | 4-side Painted Bevel |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support
Click to zoom in
About this product
Tosca 9903 from the 99 Series is a 12mm AC4 embossed laminate with a 4-side painted bevel and reliable click system, providing a stable, comfortable laminate floor for living rooms, bedrooms and hallways.
More from 99 Series
View More →Product Information
| Product Name | 9903 |
| Collection | 99 Series |
| Brand | Tosca |
| SKU | Tosca-9903 |
| Product Type | Laminate Flooring |
| AC Rating | AC4 |
| Thickness in | 0.48 |
| Width in | 8 |
| Length in | 48 |
| Size in | 48 x 8 x 0.48 in |
| Installation | Click System |
| SQFT Per Box | 15.5 |
| Collection Name | Tosca - 12mm 99 Series Laminate |
| Surface | Embossed |
| Edge | 4-side Painted Bevel |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support


















