Elandura Inhaus Vinyl Plank Woodwind 55028
Enter the size of your space
Enter the size of your space
Choose how you'd like to proceed
For this product only • No payment required
Add multiple items and request a quote together
Product Information
| Name | Elandura Inhaus Vinyl Plank Woodwind 55028 |
| Width | 6.81 in |
| Length | 50.79 in |
| Thickness | 4+1 mm |
| Edge Profile | 4-sided bevel |
| SQFT Per Box | 26.42 |
| Collection | Elandura |
| Family | Wood |
| Species | Oak |
| Unique Planks | 21 |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support
About this product
Elandura Inhaus Vinyl Plank Woodwind 55028 - Shop Vinyl floor products and transitions now at great prices in a variety of options ideal for use in any residential and commercial space. Visit Squarefoot Flooring, your trusted vinyl flooring store retailer near me, proudly serving Mississauga, Barrie, Toronto, Oakville, Niagara Falls, Brampton, Newmarket, Burlington, Hamilton, Guelph, Ontario, and all of Canada.
More from Inhaus
View More →Product Information
| Name | Elandura Inhaus Vinyl Plank Woodwind 55028 |
| Width | 6.81 in |
| Length | 50.79 in |
| Thickness | 4+1 mm |
| Edge Profile | 4-sided bevel |
| SQFT Per Box | 26.42 |
| Collection | Elandura |
| Family | Wood |
| Species | Oak |
| Unique Planks | 21 |
No documents available
Contact us for installation guides, warranty information, or technical specifications
Contact Support


















